Email

hello@dugulaselharitas-pecs.hu

A csatornahálózatunk felelős használata rendkívül fontos ahhoz, hogy megakadályozzuk a lefolyók eltömődését és a környezetszennyezést. Sokan hajlamosak olyan dolgokat a lefolyóba dobni, amelyeknek ott nincs helye, és idővel eltömítik a csatornarendszert. Az alábbiakban bemutatjuk, hogy mit lehet és mit nem szabad a lefolyóba dobni, hogy megakadályozzuk az eltömődéseket és a környezetszennyezést.

Mit dobhatunk a lefolyóba?

  1. Szappanok és tisztítószerek

A tisztítószerek és szappanok elengedhetetlenek a tisztaság megőrzéséhez, és biztonságosan leereszthetők a lefolyóba. Azonban, ha nagyon nagy mennyiségben használjuk őket, eltömíthetik a lefolyót.

  1. Élelmiszer-maradványok

Az élelmiszer-maradványok egyes típusai, mint például az apró morzsák vagy zöldség- és gyümölcsmaradékok, biztonságosan leereszthetők a lefolyóba. Azonban a zsíros ételmaradékokat nem szabad leengedni a lefolyóba, mert azok eltömíthetik azt.

  1. Papírtörlők és nedvszívó anyagok

A papírtörlők és nedvszívó anyagok biztonságosan leereszthetők a WC-be, ha arra tervezettek. Azonban a nedves törlőkendők, papír zsebkendők és egyéb nedvszívó anyagok nem szabad, hogy a lefolyóba kerüljenek.

  1. WC-papír

A WC-papír biztonságosan leereszthető a WC-be. A túlzott mennyiségű WC-papír azonban eltömítheti a lefolyót, ezért csak a szükséges mennyiséget kell használni.

  1. Háztartási vegyszerek

A háztartási vegyszerek csak akkor használhatók, ha arra tervezettek, és csak az előírásoknak megfelelően használjuk azokat. Az olyan anyagok, mint a festékek vagy az oldószerek, nem szabad, hogy a lefolyóba kerüljenek.

Mit nem dobhatunk a lefolyóba?

  1. Olajok és zsírok

Az olajok és zsírok eltömíthetik a lefolyót, ezért soha ne engedje le azokat a mosogatóban vagy a WC-ben. Az olajokat és zsírokat lehetőleg egy külön tartályban kell tárolni, és azt a szemétbe kell dobni.

  1. Festékek és oldószerek

A festékek és oldószerek súlyos károkat okozhatnak a környezetnek, ha a lefolyóba kerülnek. Ezeket a vegyszereket csak azzal a céllal szabad használni, amelyre tervezettek, és azokat a helyi hulladékgyűjtőhelyeken kell megfelelően elhelyezni.

  1. Papír zsebkendők és nedves törlőkendők

A papír zsebkendők és nedves törlőkendők nem bomlanak le olyan könnyen, mint a WC-papír, és eltömíthetik a lefolyót. Az ilyen típusú papírtermékeket a szemetesbe kell dobni.

  1. Higiéniai termékek

A higiéniai termékek, mint a tamponok, betétek és használt pelenkák, nem szabad, hogy a lefolyóba kerüljenek. Ezeket a termékeket a szemetesbe kell dobni.

  1. Gyógyszerek

A gyógyszerek eltömíthetik a lefolyót és káros hatással lehetnek az élővilágra. A gyógyszereket nem szabad a lefolyóba dobni. A lejárt vagy fel nem használt gyógyszereket a gyógyszertárakban gyűjtik össze és megfelelően ártalmatlanítják.

Az otthonunk csatornarendszerének felelős használata nagyon fontos ahhoz, hogy megakadályozzuk az eltömődéseket és a környezetszennyezést. Rendszeresen ellenőrizni kell a lefolyókat, hogy meggyőződjünk arról, hogy nincsenek eltömődések. A lefolyók tisztítása és karbantartása rendszeresnek kell lennie, és érdemes szűrőket használni a lefolyókban annak érdekében, hogy elkapjuk a szennyeződéseket. Azonban a legjobb megoldás az lenne, ha az otthonunkban a hulladékokat és szennyező anyagokat helyesen válogatnánk és megfelelően kezelnénk. Ezáltal hosszú távon megóvhatjuk a környezetünket és a csatornahálózatunkat az eltömődésektől és a káros hatásoktól.